VŠE O UMÍSTĚNÍ DÍREK

KAM JE VHODNÉ UMÍSTIT DÍRKU U KOJENCŮ, BATOLAT A DĚTÍ

Dírky se umísťují do středu lalůčku. U "bezalůčkových" oušek se umísťuje do středu proužku, který tvoří lalůček. Dětské ouško poroste a většinou stejnoměrně (ne vždy tedy) a proto musíme s tímto počítat. Nelze striktně označit, že se dírky umísťují 4mm od spodního kraje. To nejde. Každé ucho jejinak velké. U pěti tříměsíčních holčiček bude ucho 5x jinak velké. Dalo by se ovšem shrnout, že by dírka neměla být umístěna níže než 3mm od spodního kraje u těch nejmenších oušek. POkud velikost ucha tuto vzdálenost nepovoluje, je dobré, ještě týden až měsíc počkat. Miminko doroste :)

Dírky by měly být stenoměrně umístěné, nejen od spodního kraje ucha, ale i od tvářičky. Velice často je nutné dírky upravit podle optické kontroly, protože každé ucho je jinak veké a jinak tvarované. A to u každého! Milimetrová přesnost tedy nemusí být to pravé ořechové. Poznačení dírek je vhodné se na dítě podívat ze všech úhlů a ze stran. Když se nám umístění líbí a jsme spokojené, jdeme na to :-)

Nikdy vzdálenost dírek nesrovnávejte od zvukovodů. Každý lalůček je jinak dlouhý a nás zajímá hlavně spodní údaj. Tedy od dírky ke spodnímu kraji. Těsně po nastřelení mohu dírky působit nestejnoměrně. Způsobené je to často otokem, zarudnutím a čouháním náušničky, vzhledem k tomu, že má dřík nepatrně delší, aby náušnička zpředu a zezadu dýchala. Pokud po opadnutí otoků (cca 5 dní) vám přijdou dírky nestejnoměrné, kontaktujte místo kde jste byli a domluvte s ena dalším postupu.

KAM JE VHODNÉ UMÍSTIT DÍRKU U DOSPĚLÁKA

U dospělé osoby při umísťování dírek musíme brát v potaz, to že ucho již neporoste a ztrácí elasticitu, začíná viset a být měkké.  Navíc většina lalůčků zralých žen je i zvětšených, co do plochy. Držíme se tedy pravidla, že náušnička by měla být ve středu lalůčku, ovšem tak aby to oušku slušelo.

Zarostlé dírky - nastřelení je vhodné provést do původních dírek, pokud jsou umístěné stejnoměrně a nejsou prověšené. U někoho by byly vidět drobné ďolíčky po původních náušničkách (jiných tyto jizvičky vidět nejsou), proto situujeme opětovné nastřelení do stejného místa.

KAM NENÍ VHODNÉ UMÍSŤOVAT DÍRKU

Do míst, která nejsou pro nastřelení určena. Móda je tak obsáhlá, že nenajdeme na lidském těle místo, které bynešlo ozdobit šperkem - piecingem. My zde ovšem hovoříme o ouškách :-) Nevhodné místo je takové, které je zasaženo místním onemocněním (exém, úraz aj.) a takové kde je chrupavka. V posledních letech se množí žádosti klientek o nastřelení do horní části ucha. V těchto místech je již chrupavka a toto nastřelení provádíme výhradně na vlastní žádost klientky, potvrzenou písemným souhlasem. Nebezpečí u chrupavky je v hojení, vzhledem k tomu, že nemá cévní zásobení. Prot je nutné dbát přísných podmínek ošetření.

PROBLEMATIKA UMÍSTĚNÍ DÍRKY S OHLEDEM NA AKUPRESURNÍ BODY

Na mapě akupunkturních bodů na uchu vidíte, že v místech aplikace náušnic (vyznačeno šedým velkým kruhem na lalůčku) žádné akupunkturní body nejsou. Všeobecně lze říci, že pokud se nezabýváte orientálnímy systémy a neléčíte se a nevěnujete se akupunkturním bodům, tak pro vás nemají velký význam. Většina maminek se o toto téma zajímá jen z toho důvodu, že chtějí pro své dítě udělat nejvíce a také !že to někde slyšely".

 

Pochybuji, že kdyby propíchnutí lalůčku mělo takový vliv na zdraví, nebylo by píchání a nastřelování náušnic povoleno. Nedomnívám se, že důsledek poškození bodů je na populacích miliard žen na Zemi znát. Některé zdroje uvádějí, že pokud by se v dětství nějaká dráha či bod protl, tak mladý organismus je schopen toto místo obnovit těsně vedle. Zároveň se domnívám, že byste nenechali nastřelit dírky každou jinak vysoko, protože by akupunkturista tvrdil, že tady jsou zrovna body. Bohužel se i názory jednotlivých akupunkturistů liší. Proto dostarečně erudovaný a objetivní odpověď nejsme schopmi přednést.